Jaki proszek do prania wybrać, by zaspokoić wszystkie potrzeby?

Jaki proszek do prania wybrać by zaspokoić wszystkie potrzeby

Autor: Mr. Ziggi
Dodano: 27 sierpnia 2020

Wybór odpowiedniego środka piorącego dla niektórych kojarzy się z wyzwaniem i wieloma nieudolnymi próbami odnalezienia produktu, który doskonale zaspokoi wszystkie nasze potrzeby. Gdy zaczniemy się zastanawiać nad naszymi wymaganiami, możemy wyznaczyć sobie cel – odkrycie płynu lub proszku do prania, dzięki któremu poradzimy sobie ze wszystkimi problemami. Jak znaleźć idealny środek do prania i czy to aż takie trudne? Z naszego artykułu wynika, że nie!

Z tego artykułu dowiesz się:

Dlaczego wybór proszku do prania jest tak ważny?

Może się wydawać, że dobranie właściwych środków chemii gospodarczej, w tym środków piorących, nie jest aż tak istotne. W rzeczywistości jest jednak zupełnie inaczej. Im bardziej zaczniemy zagłębiać się w temat, tym bardziej przekonamy się o szerokim działaniu płynów i proszków do prania. Ich skład może mieć wpływ na nasze zdrowie – to szczególnie ważne w przypadku osób cierpiących na alergię, posiadaczy wrażliwej skóry oraz dzieci. Substancje zawarte w środku piorącym nie są obojętne również dla pranych tkanin, które przez kontakt z produktem słabej jakości mogą znacznie szybciej się niszczyć. Co więcej, proszki i płyny do prania zostawiają po sobie ślad w środowisku naturalnym i to od nas zależy, ile wygenerujemy przez nie zanieczyszczeń. Wybierając właściwy środek wpływamy też na to, jak oczyszczone będą tkaniny wyjęte z pralki. Miejmy na uwadze wszystkie te powody, dla których warto postawić na wartościowy produkt piorący.

Jaki proszek do prania sprawdzi się najlepiej, gdy mamy duże wymagania?

W zależności od tego, jakie wymagania stoją u nas na pierwszym miejscu, będziemy szukać różnych środków piorących – najlepiej takich, które łączą w sobie wiele funkcji. Wielofunkcyjność jest obecnie jedną z najbardziej poszukiwanych cech. To właśnie dzięki niej za sprawą jednego produktu możemy zrobić kilka rzeczy jednocześnie, na przykład zdezynfekować materiały, zadbać o bezpieczeństwo wrażliwej skóry, chroniąc przy tym środowisko naturalne. Stawianie na monoprodukty, czyli środki łączące funkcje wielu produktów, to sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i czasu. Takie ekonomiczne rozwiązanie nadaje się wtedy, gdy chcemy żyć zgodnie z zasadą minimalizmu – ograniczać liczbę wykorzystywanych produktów przez wybieranie tych, które maksymalizują efekty. Dzięki temu zyskujemy spokój – nie musimy już się martwić o to, co w czym prać, a to mały krok do utrzymania życiowej równowagi. Wśród wielu wyzwań, przed którymi stawiają nas obecne czasy, będziemy mogli zapomnieć o problemach związanych z praniem.

Proszek dla alergika – najważniejsze cechy

Z powodu alergii na kurz i roztocza kurzu domowego cierpi około 6 milionów Polaków. Jeśli zmagamy się z jej objawami bądź któryś z naszych domowników jest alergikiem, postawienie na odpowiedni środek piorący to troska o zdrowie nasze i naszych bliskich. Szukając właściwego produktu do prania, postawmy przede wszystkie na te, które mają antyalergiczny skład. Unikniemy w ten sposób ryzyka wywołania reakcji alergicznej na którąś z zawartych w proszku substancji. Dodatkowo, w przypadku nieprawidłowego dozowania proszku lub płynu i niedokładnego wypłukania się produktu z pranych tkanin, nasza skóra pozostanie bezpieczna i wolna od podrażnień. Ogromną, choć trudną do spotkania, zaletą proszków do prania dla alergików, jest działanie dezynfekujące. W ten sposób podczas prania pozbędziemy się groźnych substancji, między innymi bakterii, grzybów i roztoczy kurzu domowego. Decydując się na zakup środka piorącego odpowiedniego przy alergii, zwróćmy uwagę na to, czy jest jego działanie jest potwierdzone. Dopiero podczas zaawansowanych testów dermatologicznych i badań laboratoryjnych możemy dowiedzieć się, czy produkt nadaje się do użytkowania przez osoby z alergią bądź skłonnością do podrażnień skóry.

Jaki proszek do prania wybrać

Jaki środek do prania dla dzieci będzie najlepszy?

Podobnie jak w przypadku środków piorących dla alergika, płyn lub proszek do prania dziecięcych ubranek czy prania pieluch również powinien być dobrany w przemyślany sposób. Dziecięca skóra jest bardzo delikatna, przez co często występują na niej podrażnienia. Dodatkowo dzieci znacznie poważniej przeżywają reakcje alergiczne – są wrażliwsze na alergeny, a objawy alergii potrafią być naprawdę groźne. Z tego powodu pranie materiałów, które mają bezpośredni kontakt ze skórą dziecka, przy użyciu hipoalergicznych produktów jest niezwykle ważne. Do tego dezynfekowanie tkanin również będzie dla nas gwarancją bezpieczeństwa. Materiały wolne od zanieczyszczeń w postaci drobnoustrojów pozwolą nam prawidłowo zatroszczyć się o skórę i zdrowie dziecka.

Hipoalergiczny i dezynfekujący proszek Mr. ZIGGI 5 kg Color
Dezynfekujący proszek do prania Mr. ZIGGI 2,55 kg Color
Dezynfekujący proszek proszek Mr. ZIGGI 500 g Color

Proszek do prania Mr. ZIGGI Color 5 kg – 70 prań – 50 dezynfekcji

Proszek do prania Mr. ZIGGI Color 2,5 kg – 35 prań – 25 dezynfekcji

Proszek do prania Mr. ZIGGI Color 500 g – 7 prań – 5 dezynfekcji

Pranie ubrań dla posiadaczy czworonoga

Gdy mamy w domu psa lub kota, jesteśmy oswojeni z wszechobecną sierścią. Należy jednak pamiętać o tym, że to naprawdę silny alergen. Nawet jeśli sami nie jesteśmy alergikami, przeniesiona na ubraniach sierść może wywołać reakcję alergiczną u innych. Do tego często gromadzą się na niej inne drobnoustroje – grzyby, bakterie czy roztocza. Eliminowanie sierści z otoczenia jest zatem niezwykle ważne, a zdecydowanie najłatwiejszym sposobem na pozbycie się jej z ubrań będzie wykonanie prania. Ale dokładnie jak pozbyć się sierści z ubrań? Wybór środka piorącego ma tu duże znaczenie. Najlepiej będzie postawić na taki, który działa dezynfekująco i zabezpieczy tkaniny przed zniszczeniem – częste pranie ubrań w sierści może spowodować obniżenie jakości włókien. Środek do prania łączący dezynfekcję z ochroną tkanin jest zatem idealnym wyborem dla tych, którzy mają w domu czworonoga.

Pranie ubrań sportowych

Wielu nie wyobraża sobie życia bez uprawiania sportu. Aby zachować czystość i maksimum higieny, należy dbać o to, by ubrania po treningu były prane we właściwej temperaturze i przy użyciu jakościowych środków. Pot stwarza doskonałe warunki do rozwoju bakterii, co może negatywnie odbić się na stanie naszej skóry. Do tego warto pamiętać o tym, że odzież sportowa wykonana jest z delikatnych materiałów, które nie powinny być prane w wysokich temperaturach. Z tego powodu najlepszym środkiem piorącym dla osób uprawiających sport będą proszki i płyny do prania, których działanie dezynfekujące aktywuje się w niskiej temperaturze. W ten sposób zyskujemy gwarancję tego, że nasze ubrania są czyste i dłużej zachowają swoją jakość.

Pranie wymagających tkanin

Nie tylko odzież sportowa jest wykonana z delikatnych materiałów. Wśród wymagających specjalnych warunków prania znajdziemy między innymi jedwab (o tym, jak prać jedwab, pisaliśmy w naszym wcześniejszym artykule) czy wełnę. Ci, którzy lubią ubrania wysokiej jakości, powinni zadbać o to, by nie zostały one uszkodzone podczas prania. Skuteczne oczyszczenie tkanin połączone z działaniem delikatnych substancji jest kluczowe – pozwolą na to monoprodukty, dzięki którym nawet wymagające materiały wyjęte z pralki będą prawidłowo oczyszczone i zadbane.

Pranie wymagających tkanin

Proszki i płyny do prania chroniące środowisko

Coraz większe znaczenie dla nas ma to, czy środki, z których korzystamy, są przyjazne dla środowiska. Im więcej wiemy o tym, jak ogromny wpływ mamy na zmiany klimatyczne, tym bardziej powinniśmy się troszczyć o ochronę ekosystemu. Możemy to robić także przez wybieranie odpowiednich płynów i proszków do prania. Istnieje wiele płaszczyzn, na których może okazać się, że środki piorące są przyjazne środowisku:

ekologiczna produkcja – oparta na metodzie suchej, która pozwala oszczędzić wodę i prąd; warto zwracać uwagę na to, skąd czerpie się energię podczas produkcji i czy dąży się do zminimalizowania negatywnego wpływu na środowisko;
skład bezpieczny dla środowiska – czyli wolny od fosforanów i zeolitów, które nie rozpuszczają się w wodzie i tworzą groźne osady na dnach jezior i rzek;
opakowanie – wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu i nadające się do ponownego przetworzenia.
Chcąc wesprzeć środowisko naturalne, postawienie na środek piorący o proekologicznym składzie, bezpiecznej produkcji i w eko opakowaniu będzie właściwym krokiem.

Dlaczego monoprodukt jest najlepszy wyjściem?

Korzyści płynących z używania monoproduktów jest naprawdę wiele. To przede wszystkim ekonomiczne rozwiązanie, dzięki któremu możemy zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i czas. Zapomnij o kupowaniu kilku produktów do prania, każdy o innym działaniu. Jeden środek piorący może zastąpić cały zestaw innych proszków i płynów, czy też środków dezynfekujących których używać trzeba łącznie ze standardowymi proszkami lub płynami nie posiadającymi funkcji dezynfekcji. Połączenie wielu funkcji to odpowiedź na nasze rosnące potrzeby – szukamy produktów, które będą na wielu płaszczyznach ułatwiać nam życie. Stawiając na właściwy środek piorący możemy jednocześnie zadbać o nasze zdrowie, zminimalizować ryzyko wystąpienia u nas objawów alergii, a także dokładnie zdezynfekować tkaniny i zatroszczyć się o środowisko naturalne.

Jaki proszek do prania wybrać – podsumowanie

Jako świadomi konsumenci możemy wybierać spośród wielu produktów, aby ostatecznie postawić na taki, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Taki, który nada się zarówno do prania ubrań alergika czy małego dziecka, do ubrań wykonanych z delikatnych, wymagających materiałów czy tych pokrytych sierścią naszego czworonoga. Jeśli dodatkowo istnieje możliwość, by środek piorący miał pozytywny wpływ na środowisko naturalne, tym bardziej warto na niego postawić.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej artykułów i porad

Pranie syntetyczne - co to jest i na czym polega syntetyczne pranie?
Praie ręczne, jak prać ręcznie. Jak zrobić pranie ręczne
Jak usunąć wosk z ubrania?
Zafarbowane ubrania, jak odbarwić zafarbowane ubrania?
Pranie czapki z daszkiem w pralce