Wprowadzone przez Mr. ZIGGI

Na czym polega pranie syntetyczne?

Pranie syntetyczne dotyczy tkanin, które są mocniejsze i wymagają konkretnego rodzaju prania. Czym charakteryzuje się ten rodzaj prania? Jakie materiały powinniśmy prać syntetycznie? Na co musimy zwrócić uwagę? Odpowiadamy w naszym poradniku na temat syntetycznego prania. 

Pranie ręczne – o czym musisz pamiętać?

Pranie ręczne jest metodą stosowaną od wieków w walce z zabrudzonymi ubraniami. Aktualnie wyręczają nas w tym pralki, które mechanicznie wypiorą nasze rzeczy, jednak przy większych zabrudzeniach ręczne pranie okazuje się najskuteczniejszą metodą usuwania plam. Niektóre ubrania możemy prać tylko tą metodą. O jakich ubraniach mowa? O czym jeszcze powinniśmy pamiętać? Odpowiadamy w naszym artykule.

Jak usunąć wosk z ubrania lub z obrusu?

Okres jesienno-zimowy to czas, w którym wiedza o tym, jak usunąć wosk z ubrania okazuje się szczególnie przydatna. Plama z wosku pojawić się może chociażby podczas zapalania zniczy na cmentarzu czy podczas rodzinnego obiadu. Zapalanie świeczek w domu dodaje klimatu i pięknego zapachu w naszym otoczeniu. Jak usunąć plamy z wosku na obrusie? Czy jest […]

Jak odbarwić zafarbowane ubrania?

Zła segregacja, temperatura prania albo nieodpowiedni środek piorący jest w stanie zniszczyć nasze ubrania i doprowadzić do ich zafarbowania. Jak odbarwić zafarbowane ubrania, aby wróciły do poprzedniego koloru? Jest wiele domowych sposobów, które są w stanie pomóc. Należy do nich ocet, sok z cytryny czy liście laurowe. 

Jak prać czapki z daszkiem?

Jak prać czapki z daszkiem, aby ich nie zniszczyć? Czapki baseballowe nie tracą na popularności – nie chodzi tutaj wyłącznie o wygląd, ale także o wygodę. Kiedy idziemy biegać czy jeździć rowerem i mocno świeci słońce, jest ona zbawieniem. O takiej porze chroni przed promieniami słonecznymi, ale jednak w wysokiej temperaturze nasza skóra głowy się […]

Pranie wstępne i pranie zasadnicze – czym się różnią, kiedy z nich korzystać?

Pranie wstępne i zasadnicze są często uwzględnione w używanych przez nas programach prania, dlatego też nie każdy rozumie jaka jest pomiędzy nimi różnica. Czasami nie wiemy jaki program będzie odpowiedni dla naszych tkanin. Prawidłowy wybór opcji prania jest w stanie zachować nasze ubrania w dobrej jakości przez długi czas. Jednak powstałe zabrudzenia, które są trudniejsze […]

Jak usunąć tłuste plamy z ubrań? Domowe sposoby na plamy

Zastanawiasz się jak usunąć tłuste plamy z ubrań? Najczęściej zdarzają się one całkowicie nieoczekiwanie i w nieodpowiednim momencie – podczas spotkania z rodziną, na randce czy też w trakcie przygotowywania posiłku. W artykule przedstawimy kilka pomysłów na to jak poradzić sobie z tłustymi plamami na naszych rzeczach. Przeczytaj i sprawdź, która metoda jest najlepsza!

Jak czyścić pralkę? Poznaj najlepsze sposoby na czyszczenie pralki!

Jak wyczyścić pralkę? Każdy pewnie kiedyś zadał sobie to pytanie, gdy zauważył, że z jego pralki uchodzić zaczyna nieprzyjemny zapach, a pranie, zamiast być czyste i świeże, pachnie gorzej niż przed wypraniem. Winowajcą takiej sytuacji najczęściej jest właśnie brudna pralka. Jak zatem czyścić pralkę? Odpowiadamy w artykule!

Plamy po winie i plamy po piwie – jak je usunąć?

Podczas grillowania, piknikowania czy świętowania różnych uroczystości bardzo często towarzyszy nam alkohol. Może się tak zdarzyć, że wyląduje on również na naszej koszuli czy sukience. Co zatem zrobić, gdy na materiale pojawią się plamy po winie lub plamy po piwie? Jak poradzić sobie z tymi zabrudzeniami? W naszym poradniku dzielimy się skutecznymi sposobami!

Jak prać strój kąpielowy?

Jak prać strój kąpielowy, aby najpełniej zadbać o materiał? Trudno wyobrazić sobie wakacje bez spędzania czasu nad wodą. Odpoczynek nad morzem, jeziorem czy w basenie ma wielu zwolenników. Niezbędny jest do tego strój kąpielowy – jeśli chcemy, by towarzyszył on nam dłużej niż tylko jeden sezon, warto byłoby o niego odpowiednio zadbać. Jak to zrobić? […]