Pranie pieluch wielorazowych z Mr. ZIGGI

Pranie pieluch - jak prać pieluchy wielorazowe z Mr. ZIGGI

Autor: Mr. ZIGGI
Dodano: 19 listopada 2019

Pieluchy wielorazowe to coraz częstszy wybór polskich rodziców. Taka decyzja powodowana jest nie tylko troską o środowisko. Na pierwszym miejscu rodzice stawiają zdrowie i dbałość o delikatną skórę maluszka. Nie bez znaczenia jest także aspekt ekonomiczny – pieluchy wielorazowe są tańsze. Jeśli zastanawiasz się lub już używasz takich pieluch, zobacz, dlaczego warto wybrać środki Mr. ZIGGI, by wykonać pranie pieluch!

Z tego artykułu dowiesz się:

Pranie pieluch wielorazowych – dlaczego Mr. ZIGGI to odpowiedni wybór?

Kiedy myślisz o porzuceniu pampersów, przypomina Ci się obraz naszych mam i babć, które żmudnie wygotowywały pieluchy tetrowe, aby zachować higienę? Dzisiaj pranie pieluch wielorazowych jest o wiele prostsze!

Środki Mr. ZIGGI jako jedyne na rynku mają właściwości dezynfekcyjne już w 40 stopniach Celsjusza. Wystarczy 100 g proszku lub płynu na 4,5 kg wsadu, niezależnie od stopnia zabrudzenia pieluch i rodzaju wody, a bakterie i wirusy, jak również roztocza, grzyby i inne alergeny zostaną zwalczone. Nie musisz używać dodatkowych, silnych detergentów ani prać pieluch w wysokich temperaturach.

W czym prać pieluchy wielorazowe - pranie pieluch

W czym prać pieluchy wielorazowe? Mr. ZIGGI a pranie pieluch małego alergika

Wielu rodziców wybiera pieluszki z materiału ze względu na to, że są łagodne dla skóry małych alergików. Proszki i płyny do prania Mr. ZIGGI są hipoalergiczne, co potwierdzają rygorystyczne testy dermatologiczne. Środki mają łagodny skład pozbawiony alergenów, w tym silnych substancji chemicznych, np. chloru. Można je stosować do prania ubranek i pieluch dziecięcych, przestrzegając restrykcyjne dozowania i nadzorując proces prania i przede wszystkim płukania.

Hipoalergiczny i dezynfekujący proszek Mr. ZIGGI 5 kg Color
Dezynfekujący proszek do prania Mr. ZIGGI 2,55 kg Color
Dezynfekujący proszek proszek Mr. ZIGGI 500 g Color

Proszek do prania Mr. ZIGGI Color 5 kg – 70 prań – 50 dezynfekcji

Proszek do prania Mr. ZIGGI Color 2,5 kg – 35 prań – 25 dezynfekcji

Proszek do prania Mr. ZIGGI Color 500 g – 7 prań – 5 dezynfekcji

Pranie pieluch – jak prać pieluchy wielorazowe przy użyciu Mr. ZIGGI?

Proszek do prania Mr. ZIGGI White to świetny wybór do tradycyjnych pieluszek. Dzięki zawartości aktywnego tlenu skutecznie odświeża biel i zapobiega szarzeniu. Jeśli używasz pieluch z materiału w barwne wzory, sięgnij po produkt do kolorów – Mr. ZIGGI Color.

W jakiej temperaturze należy prać pieluchy? W  przypadku standardowych środków piorących, które nie posiadają właściwości dezynfekujących do skutecznej dezynfekcji potrzebne jest pranie w 90 stopniach Celsjusza. Tymczasem przy użyciu proszku Mr. ZIGGI wystarczy temperatura 40 stopni Celsjusza, żeby pozbyć się zgromadzonych na pieluszkach bakterii, grzybów i roztoczy – to naprawdę skuteczny proszek piorąco-dezynfekujący. Dzięki temu dezynfekcja ubrań przebiega szybko i przynosi świetny efekt. Piorąc pieluchy, nie dodawaj płynu do płukania. Aby materiał stał się miększy, wystarczy wyprasować pieluszkę.

Pieluchy wielorazowe – pranie. Wskazówki

Jak prać tekstylne pieluchy wielorazowe z użyciem proszków Mr. ZIGGI? Oto kilka ważnych zasadach:

  1. Pranie pieluch wykonuj codziennie – przechowywanie zabrudzonych pieluszek jest nie tylko kłopotliwe, ale też powoduje namnażanie się bakterii.
  2. Zastanawiasz się, ile proszku do prania użyć? Postępuj zgodnie z instrukcją dozowania na opakowaniu i dobrze wypłucz.
  3. Jeśli nie masz pewności, jak prać pieluchy wielorazowe, zerknij na znaki na metkach. Znajdziesz tam np. informacje o zalecanej liczbie obrotów.
  4. Unikaj przeładowywania pralki, dzięki temu pranie będzie skuteczniejsze.
  5. Nie pierz pieluch razem z innymi ubraniami.

Pranie pieluch – podsumowanie

Zachowanie odpowiedniej temperatury oraz dobranie wysokiej jakości środków piorących to gwarancja sukcesu w praniu pieluch wielorazowych. Nie zapominaj o ostrożności i bezpiecznych warunkach. Dzięki temu zadbasz zarówno o skórę maluszka, jak i o same pieluszki.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej artykułów i porad

Pranie syntetyczne - co to jest i na czym polega syntetyczne pranie?
Praie ręczne, jak prać ręcznie. Jak zrobić pranie ręczne
Jak usunąć wosk z ubrania?
Zafarbowane ubrania, jak odbarwić zafarbowane ubrania?
Pranie czapki z daszkiem w pralce