Jak prać delikatne tkaniny? Robimy pranie delikatne!

Pranie delikatne - jak prać delikatne tkaniny

Autor: Mr. Ziggi
Dodano: 16 września 2019

Czy choć raz zdarzyło Ci się zniszczyć w praniu ulubioną koszulę lub sukienkę? Sprawdź zatem, jak prać delikatne tkaniny i jak przeprowadzić pranie delikatne, by osiągnąć jak najlepsze efekty! Z naszego artykułu dowiesz się, jak powinno wyglądać pranie delikatne.

Z tego artykułu dowiesz się:

Delikatne tkaniny – na jakie warto szczególnie uważać?

Nie masz pojęcia, jak odróżnić tkaninę delikatną od tej, która nie wymaga specjalnego traktowania? Do tej pierwszej grupy należą przede wszystkim:

  • aksamit i plusz,
  • jedwab (zobacz nasz wpis o tym, jak prać jedwab),
  • kaszmir,
  • szyfon,
  • len,
  • wiskoza,
  • wełna.

Pranie kołdry również wymaga specjalnych warunków prania, które zabezpieczą wypełnienie i dokładnie je oczyszczą.

Delikatne pranie zgodne z zaleceniami producenta
Zamiast zgadywać i ryzykować zniszczeniem ubrania, możesz też po prostu przyjrzeć się metce. Oznaczenia prania na ubraniach przekazują nam najważniejsze informacje. Jeśli materiał wymaga delikatnego prania, z pewnością znajdzie się tam informacja o tym, jak to robić.

Delikatne pranie - delikatne tkaniny

Dlaczego Mr. ZIGGI tak dobrze sprawdza się, gdy przeprowadzamy delikatne pranie?

Wbrew pozorom za zniszczenie delikatnej tkaniny najczęściej nie odpowiada sam detergent, ale zbyt wysoka temperatura wody. Ale co zrobić, gdy czasem aż korci, by ustawić na pralce większy zakres, po to, by dobrze doprać daną rzecz?

Rozwiązaniem może być wybór takiego proszku do prania, który jest skuteczny nawet w niskich temperaturach – tak jak środki piorąco-dezynfekujące Mr. ZIGGI. Używając ich, wystarczy zaledwie 40°C, aby nie tylko skutecznie doprać, ale i przeprowadzić dokładną dezynfekcję ubrań, co potwierdza certyfikat wydany przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Niektóre pralki posiadają zróżnicowane programy prania, dzięki czemu automatycznie możemy dostosować warunki prania do potrzeb. W tym celu wybierz program: delikatne pranie.

Hipoalergiczny i dezynfekujący proszek Mr. ZIGGI 5 kg Color
Dezynfekujący proszek do prania Mr. ZIGGI 2,55 kg Color
Dezynfekujący proszek proszek Mr. ZIGGI 500 g Color

Proszek do prania Mr. ZIGGI Color 5 kg – 70 prań – 50 dezynfekcji

Proszek do prania Mr. ZIGGI Color 2,5 kg – 35 prań – 25 dezynfekcji

Proszek do prania Mr. ZIGGI Color 500 g – 7 prań – 5 dezynfekcji

Czy delikatny proszek do prania dopierze uciążliwe zabrudzenia? Pranie delikatne może być skuteczne!

Zastanawiasz się nad tym, jak to możliwe, że tak delikatny proszek do prania radzi sobie nawet z wyjątkowo uciążliwymi zabrudzeniami, i to w niskiej temperaturze? Jego sekret to specjalnie opracowana formuła, która jest pozbawiona SLES i oparta na niejonowych środkach powierzchniowo-czynnych.
Substancje te emulgują brud poprzez silne rozluźnienie napięcia powierzchniowego między plamą a tkaniną – to dzięki temu usunięcie zabrudzenia jest tak proste. Jednocześnie nie musisz martwić się tym, że proces ten zaszkodzi samej tkaninie. Badania przeprowadzone w Instytucie Chemii Przemysłowej potwierdzają, że stosowanie proszku do prania Mr. ZIGGI nie wpływa w żaden sposób na rozciąganie jej splotu.

Zobacz wszystkie środki dezynfekujące do prania z oferty Mr. ZIGGI – proszek piorąco-dezynfekujący jest dostępny w opakowaniach o pojemności 0,5 kg, 2,5 kg i 5 kg, a płyn dezynfekujący do prania w 1,5-litrowych butelkach!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej artykułów i porad

Pranie syntetyczne - co to jest i na czym polega syntetyczne pranie?
Praie ręczne, jak prać ręcznie. Jak zrobić pranie ręczne
Jak usunąć wosk z ubrania?
Zafarbowane ubrania, jak odbarwić zafarbowane ubrania?
Pranie czapki z daszkiem w pralce