W czym prać ubranka alergika?

Alergia u dzieci - jak prac ubrania małego alergika

Autor: Mr. ZIGGI
Dodano: 2 grudnia 2019

Alergia u dzieci występuje bardzo często. Dodatkowo skóra dzieci i niemowląt jest wyjątkowo delikatna, a przez to narażona na podrażnienia. Może to wywoływać m.in. pranie ubrań w nieprawidłowy sposób i w źle dobranych detergentach. Jak zatem pielęgnować dziecięce ciuszki, by były czyste, higieniczne i bezpieczne dla skóry? Można do tego celu wykorzystać proszek i płyn do prania Mr. ZIGGI.

Z tego artykułu dowiesz się:

W czym prać ubranka alergika?

Środki do prania często naszpikowane są alergenami, substancjami podrażniającymi, fosforanami i zeolitami. Te składniki mogą powodować pojawianie się na skórze maluszka swędzących wysypek, a to z kolei skutkuje cierpieniem i długotrwałym płaczem niemowląt.  Mało tego, takie same objawy mogą wystąpić także na skórze dorosłych, jeśli obarczeni są uczuleniami, więc jeśli masz świadomość alergii któregokolwiek z domowników, również powinieneś wybierać do swojego gospodarstwa detergenty wolne od szkodliwych dodatków piorących.

Jak rozpoznać antyalergiczny proszek do prania odpowiedni dla dzieci? Przede wszystkim warto czytać etykiety produktów – sporo można wyczytać ze składu detergentów. Jeśli jednak nie masz potrzebnej wiedzy, szukaj na opakowaniu produktu oznaczeń certyfikatów i rekomendacji, a także poświadczeń o badaniach dermatologicznych przeprowadzanych na proszkach do prania.

Pranie ubranek dziecięcych – na to uważaj!

Przed zakupem proszku do prania upewnij się, czy jest on bezzapachowy. Również wszelkie substancje aromatyzujące i kompozycje zapachowe mogą mieć działanie uczulające, a dodatkowo podrażniać skórę.

Pranie ubranek noworodka - w czym prać ubranka alergika

Pranie dziecięcych ubranek – podstawowe informacje

Podczas pielęgnacji ubranek dziecięcych dla maluchów z alergiami przyjdzie do zderzenia się z brutalną rzeczywistością – aby zapewnić ciuszkom idealną dezynfekcję i skutecznie pozbyć się z tkanin roztoczy i innych alergenów, konieczne jest pranie ich w wysokich temperaturach. Pamiętajmy jednak, że ubranka dziecięce to bardzo delikatne tkaniny, a takie zabiegi mogłyby im mocno zaszkodzić. Dlatego też ważne jest, by wybrać proszek do prania, który zapewni na tyle dobre efekty dezynfekujące, by możliwe było czyszczenie ciuszków w temperaturze 40 stopni Celsjusza. Pranie pieluch też wymaga takich warunków.

Inną bardzo ważną kwestią jest dokładne płukanie ubranek dziecięcych z detergentów, tak by we włóknach tkanin nie pozostały żadne substancje mogące powodować podrażnienia. Warto o to zadbać nawet wtedy, gdy do prania używa się proszku hipoalergicznego wysokiej jakości. Z tego powodu istotne jest poprawne dozowanie proszku do prania.

Hipoalergiczny i dezynfekujący proszek Mr. ZIGGI 5 kg Color
Dezynfekujący proszek do prania Mr. ZIGGI 2,55 kg Color
Dezynfekujący proszek proszek Mr. ZIGGI 500 g Color

Proszek do prania Mr. ZIGGI Color 5 kg – 70 prań – 50 dezynfekcji

Proszek do prania Mr. ZIGGI Color 2,5 kg – 35 prań – 25 dezynfekcji

Proszek do prania Mr. ZIGGI Color 500 g – 7 prań – 5 dezynfekcji

Czy Mr. ZIGGI nadaje się, by wykonać z nim pranie dziecięcych ubranek? 

Zdecydowanie tak. Zarówno proszek piorąco-dezynfekujący, jak i płyn dezynfekujący do prania Mr. ZIGGI doskonale sprawdzają się w codziennym stosowaniu dla alergików. Nie zawierają alergenów, fosforanów i zeolitów (dlatego Mr. ZIGGI jest też przyjazny dla środowiska), a także silnych substancji zapachowych. Zostały przebadane dermatologicznie, spełniają normy jak dla kosmetyków. Co więcej, oba produkty zostały zatwierdzone przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Proszek i płyn skutecznie zwalczają roztocza (będące przyczyną wielu alergii) już w 40 stopniach Celsjusza. Dzięki temu często delikatne dziecięce ubranka są po wypraniu w Mr. ZIGGI bezpieczne dla maluszków, a dorosłym   alergikom dają większy komfort noszenia. Stosując produkty Mr. ZIGGI pamiętaj o tym, aby uważnie przeczytać zalecenia co do sposobu dozowania, które znajdziesz na każdym opakowaniu.

A czy Ty wybrałeś już swój proszek do prania Mr. ZIGGI?

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej artykułów i porad

Pranie syntetyczne - co to jest i na czym polega syntetyczne pranie?
Praie ręczne, jak prać ręcznie. Jak zrobić pranie ręczne
Jak usunąć wosk z ubrania?
Zafarbowane ubrania, jak odbarwić zafarbowane ubrania?
Pranie czapki z daszkiem w pralce