Mr. ZIGGI – proekologiczne produkty, ekologiczne opakowania do proszków

Proekologiczne proszki Mr. ZIGGI - proszki ekologiczne

Autor: Mr. ZIGGI
Dodano: 2 grudnia 2019

Proekologiczne życie jest nam coraz bliższe – w trosce o środowisko podejmujemy liczne kroki, które mają na celu zmniejszenie produkcji śmieci i używania szkodliwych substancji. W ten dobroczynny dla Matki Natury trend wpisują się także proekologiczne proszki i płyny do prania Mr. ZIGGI, a także ich ekologiczne opakowania. Co sprawia, że te detergenty są w pełni proekologiczne? Dowiedz się, jak prać ekologicznie!

Z tego artykułu dowiesz się:

Formuła i produkcja – ekologiczne proszki i płyny Mr. ZIGGI

Czy wiesz, że składniki środków do prania często negatywnie wpływają na wodny ekosystem, bo powodują w nim spustoszenie, a także przyczyniają się do zaniku życia w rzekach i jeziorach? Powodem takiego działania detergentów jest najczęściej zawartość fosforanów i zeolitów (dodatkowo zostawiające plamy na praniu), które zostały całkowicie wyeliminowane ze składu środków do prania Mr. ZIGGI. Co więcej, z powodzeniem można z nich korzystać w gospodarstwach z przydomową oczyszczalnią ścieków!

To jednak dopiero początek proekologicznych właściwości produktów Mr. ZIGGI. Warto zaznaczyć, że także sam proces produkcji ma pozytywny wpływ na środowisko. W przypadku proszku stosuje się metodę suchą, w przeciwieństwie do powszechniej używanej metody mokrej, obniża zużycie energii elektrycznej w czasie wytwarzania środków piorących aż do 70%!

Ponadto zarówno proszek Mr. ZIGGI, jak i płyn do prania Mr. ZIGGI produkują podlaskie zakłady Clovin S.A., które przywiązują bardzo dużą wagę do aspektów ochrony środowiska. Przykładem może być troska producenta o kwestie energetyczne – aż 50% prądu zużywanego w ich fabrykach pochodzi z paneli fotowoltaicznych!

Proszki ekologiczne a zwierzęta

Żaden z produktów Mr. ZIGGI nie był i nie będzie testowany na zwierzętach!

Jak proszki ekologiczne Mr. ZIGGI wpływają na środowisko?

Proszki i płyny piorąco-dezynfekujące Mr. ZIGGI są bardziej skoncentrowane niż wiele innych, dostępnych na rynku detergentów do prania. Dlaczego tak jest? Dzieje się tak, ponieważ są one produkowane przy wykorzystaniu innowacyjnej, ultranowoczesnej technologii. Dodatkowo zawartość niejonowych środków powierzchniowo czynnych powoduje, że dużo łatwiej łączą brud z wodą, szybciej oddzielając go od tkaniny. Poprawne dozowanie proszku do prania sprawia, że w rezultacie potrzebujesz mniejszej ilości detergentów, by uzyskać czyste pranie.

A jak to wygląda w praktyce? Porównując rekomendacje niektórych producentów – każdorazowe użycie 100 g – możesz zaoszczędzić nawet 40 prań! Stosując produkty Mr. ZIGGI potrzebujesz dużo mniej, bo tylko 71,4 g środka, aby wyprać średnio zabrudzone tkaniny o wadze 4,5 kg. Wali 100. prań daje to oszczędność blisko 2,9 kg, czyli wspomniane 40 prań.

Hipoalergiczny i dezynfekujący proszek Mr. ZIGGI 5 kg Color
Dezynfekujący proszek do prania Mr. ZIGGI 2,55 kg Color
Dezynfekujący proszek proszek Mr. ZIGGI 500 g Color

Proszek do prania Mr. ZIGGI Color 5 kg – 70 prań – 50 dezynfekcji

Proszek do prania Mr. ZIGGI Color 2,5 kg – 35 prań – 25 dezynfekcji

Proszek do prania Mr. ZIGGI Color 500 g – 7 prań – 5 dezynfekcji

Jak zapakowane są płyny i proszki ekologiczne Mr. ZIGGI?

Kartony, w które pakuje się proekologiczny proszek do prania Mr. ZIGGI, są przyjazne środowisku. Ekologiczne opakowanie w ponad 60% jest wykonane z ponownie przetworzonego papieru z użyciem minimalnej ilości laminatu, niezbędnej do naniesienia na kartonie tekstów. Opakowanie w 100% nadaje się do recyklingu.

Ze względu na użycie minimalnej ilości laminatu, proszek znajduje się w dodatkowej powłoce ochronnej w postaci cienkiej folii PE. Wykonuje się ją w 100% z materiałów z recyklingu, dzięki czemu nadaje się do powtórnego przetworzenia. Brak folii oznaczałby konieczność pełnego zalaminowania kartonu, jak w przypadku konwencjonalnych środków piorących, co wykluczyłoby możliwość powtórnego przetworzenia i produkt nie byłby już proekologiczny.

Opakowanie posiada również jako rączkę ekologiczny sznurek. Inne opakowania na rynku mają taśmę z tworzywa sztucznego, które nie zawiera materiałów z recyklingu.

W przypadku opakowania płynu do prania sytuacja jest podobna. Składa się w 60% z odzyskanego tworzywa sztucznego, przez co można je ponownie przetworzyć.

Powyższe aspekty sprawiają, że hipoalergiczne środki do prania Mr. ZIGGI to idealny wybór dla tych, którzy pragną zadbać o dobro naszej planety w realny sposób. Ekologiczne opakowania to ich ogromna zaleta!

Zobacz, jakie właściwości ma Mr. ZIGGI i wybierz odpowiednie do swojego gospodarstwa domowego!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej artykułów i porad

Pranie syntetyczne - co to jest i na czym polega syntetyczne pranie?
Praie ręczne, jak prać ręcznie. Jak zrobić pranie ręczne
Jak usunąć wosk z ubrania?
Zafarbowane ubrania, jak odbarwić zafarbowane ubrania?
Pranie czapki z daszkiem w pralce