Dobry proszek do dezynfekcji – cechy i zastosowanie

Proszek dezynfekujący Mr. ZIGGI

Autor: Mr. ZIGGI
Dodano: 14.04.2020

Nieskazitelna czystość, wolność od niebezpiecznych drobnoustrojów i alergenów, ochrona skóry skłonnej do podrażnień – to tylko niektóre z wielu korzyści, jakie wiążą się z używaniem odpowiednich środków. Jakie cechy powinien mieć płyn lub proszek do dezynfekcji ubrań? Gdzie proszek piorąco-dezynfekujący znajduje zastosowanie? Przekazujemy najważniejsze informacje o dezynfekcji.

Z tego artykułu dowiesz się:

Proszek do dezynfekcji ubrań – podstawowe cechy

Najważniejsze w produktach przeznaczonych do dezynfekcji tkanin jest usuwanie nie tylko zabrudzeń, ale i mikroorganizmów, które mogą zagrażać naszemu zdrowiu. To między innymi bakterie, grzyby i roztocza kurzu domowego. Dezynfekcja to właśnie usunięcie ich z ubrań, ręczników czy pościeli. Możemy ją przeprowadzić nawet podczas zwykłego prania, jednak to od produktu zależy, jakie wymagania należy będzie spełnić. Niestety, standardowe proszki, które nie zawierają w sobie odpowiednich środków chemicznych, pozwalają na dezynfekcję jedynie w wysokich temperaturach. To tzw. dezynfekcja termiczna – to temperatura prania musi osiągnąć 90°C przez 10 minut lub 85°C przez 15 minut, co negatywnie wpływa na jakość pranych tkanin. Struktura włókien pogarsza się, a materiały szybciej ulegają zniszczeniom. Niestety, popularna temperatura prania, jaką jest 60°C w zwykłym środku piorącym, nie poradzi sobie z dezynfekcją i konieczne jest wtedy dodanie do proszku środka do dezynfekcji.

Innowacyjny proszek piorąco-dezynfekujący Mr. ZIGGI

Jeśli zależy nam na dokładnej dezynfekcji, trwałości tkanin, a także na ochronie zdrowia naszego i naszych bliskich, możemy wybrać unikatowy na rynku hipoalergiczny środek piorąco-dezynfekujący Mr. ZIGGI. Delikatna formuła zarówno proszków, jak i płynów do prania Mr. ZIGGI ma wyjątkowe właściwości dezynfekujące. Oznacza to, że – w przeciwieństwie do zwykłych środków – Mr. ZIGGI skutecznie zwalcza roztocza, bakterie i grzyby już w 40°C. Dzięki temu nie musisz martwić się o tkaniny, które wymagają delikatnej pielęgnacji.

Dezynfekcja ubrań – testy laboratoryjne, jakie przechodzi proszek piorąco-dezynfekujący

Co niezwykle istotne, jedynie najwyższej jakości środki do dezynfekcji przechodzą zaawansowane testy laboratoryjne. Podczas badań możemy dokładnie sprawdzić, czy proszek spełnia swoje zadania i czy jest bezpieczny dla alergików lub posiadaczy wrażliwej skóry, w tym dzieci. Zwracajmy zatem uwagę na to, czy właściwości produktu zostają potwierdzone przez wymagające testy. Mr. ZIGGI poza tym, że doskonale poradził sobie podczas badań laboratoryjnych przeprowadzanych przez wiele europejskich instytutów i uczelni, został również zatwierdzony przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Potwierdza to jego wyjątkowe i skuteczne działanie.

Hipoalergiczny proszek do prania a właściwości dezynfekujące

Większość środków dezynfekujących opiera się na działaniu bardzo intensywnych substancji. W przypadku, gdy cierpimy na alergię lub posiadamy bardzo wrażliwą skórę, bezpieczny skład jest niezwykle ważny. Dlatego sięgajmy po takie produkty, które są jednocześnie i dezynfekujące, i antyalergiczne. Wówczas mamy pewność, że substancje zawarte w proszku nie uczulają.

Mr. ZIGGI – hipoalegiczność i dezynfekcja

Z proszków i płynów dezynfekujących Mr. ZIGGI mogą śmiało korzystać osoby zmagające się z alergiami, gdyż cała linia produktów jest hipoalergiczna. Bezpieczny i wysoce skuteczny skład nie wywołuje reakcji alergicznych. Zarówno proszki, jak i płyny przeszły pozytywnie nie tylko standardowe testy płatkowe i koszulkowe, ale również bardziej wymagające badania dermatologiczne. Produkty Mr. ZIGGI spełniają wymogi stawiane wyrobom kosmetycznym.
Zwalczają bezpośrednie przyczyn powstawania alergii, czyli roztocza, bakterie i grzyby. Inne środki piorące zwalczają tylko alergeny i nie zapewniają tak dobrego efektu hipoalergicznego.

Proszek do dezynfekcji ubrań - dezynfekcja ubrań

Proszek dezynfekujący do prania – zastosowanie

Znając już najważniejsze cechy, jakie spełniają środki piorąco-dezynfekujące, możemy zastanowić się, gdzie znajdują one zastosowanie. Trzeba pamiętać, że środki te nie tylko doskonale sprawdzają się w domowych warunkach, ale znajdują zastosowanie również w innych miejscach publicznych, takich jak chociażby szpitale, przychodnie czy też salony fryzjerskie i SPA, gdzie dezynfekcja jest priorytetem. Odzież personelu medycznego, pościel pacjentów, ręczniki po zabiegach kosmetycznych  – to tylko kilka przykładów zastosowania środki Mr. ZIGGI. Ponieważ pranie to najlepszy sposób na dezynfekcję różnego rodzaju tkanin, wybierzmy taki proszek piorąco-dezynfekujący, który spełni wszystkie nasze wymagania.

Proszek do dezynfekcji – co powinniśmy z nim prać?

Co przede wszystkim należy dezynfekować? Wszystko, co ma kontakt z naszą skórą. Na uczulające działanie roztoczy kurzu domowego jesteśmy narażeni między innymi w łóżku. Złuszczony ludzki naskórek stanowiący pożywienie dla tych mikroorganizmów występuje tam w największych ilościach. Częste wymienianie, pranie, dezynfekowanie i wietrzenie pościeli jest więc niezbędne – nie tylko w przypadku osób zmagających się z alergią. Pamiętajmy także o naszych małych pociechach, których skóra jest dużo bardziej delikatna i wymagająca niż ta u dorosłego człowieka. Pranie ubranek dziecięcych to duże wyzwanie, z którym Mr. ZIGGI poradzi sobie bez problemu. W codziennym użytkowaniu ważna jest też dezynfekcja naszych ręczników. Tkaniny, które mają bezpośredni kontakt z wilgocią oraz naszą skórą, mogą przenosić drobnoustroje. Przeczytaj nasz artykuł o tym, jak prać ręczniki, by dowiedzieć się więcej o tym, jakich zasad należy przestrzegać. Podczas prania dezynfekujmy też inne tkaniny, na których gromadzi się kurz, grzyby i bakterie – koce, narzuty, zasłony, firanki, obrusy, pluszowe zabawki. Zwracajmy na to uwagę przede wszystkim podczas chorowania. Minimalizowanie ryzyka zakażenia to także dezynfekcja materiałów.

Hipoalergiczny i dezynfekujący proszek Mr. ZIGGI 5 kg Color
Dezynfekujący proszek do prania Mr. ZIGGI 2,55 kg Color
Dezynfekujący proszek proszek Mr. ZIGGI 500 g Color

Proszek do prania Mr. ZIGGI Color 5 kg – 70 prań – 50 dezynfekcji

Proszek do prania Mr. ZIGGI Color 2,5 kg – 35 prań – 25 dezynfekcji

Proszek do prania Mr. ZIGGI Color 500 g – 7 prań – 5 dezynfekcji

Pranie odzieży w proszku dezynfekującym

Proszek dezynfekujący i płyn dezynfekujący do prania Mr. ZIGGI nadadzą się również do prania odzieży sportowej i tej przeznaczonej do pracy fizycznej (to na nich zwykle gromadzi się pot i drobnoustroje), a także do prania bielizny, skarpetek oraz prania butów w pralce – wszystkich tych części ubioru, na których mogą znajdować się bakterie. Ich kontakt ze skórą może zagrażać naszemu zdrowiu. Usuwa również sierść na ubraniach.  Zatem sięgajmy często po te produkty, by uchronić się przed działaniem niebezpiecznych mikroorganizmów.

Dobry proszek do dezynfekcji – cechy i zastosowanie

Dobrej jakości środki piorąco-dezynfekujące powinny spełniać nasze oczekiwania – mieć hipoalergiczny i proekologiczny skład, pozwalać na dezynfekcję w niskiej temperaturze oraz wykazywać wysoką wydajność, Dzięki tym cechom środek znajdzie zastosowanie w wielu przypadkach. Produkty Mr. ZIGGI można śmiało zaliczyć do tej grupy. Perfekcyjnie radzą sobie z różnymi zanieczyszczeniami – bakteriami, grzybami, a także roztoczami kurzu domowego. Dzięki nowoczesnej formule można wykorzystać go do dezynfekcji nawet podczas zwykłego prania w 40°C. Dba o bezpieczeństwo naszej skóry, ale i chroni tkaniny przed zniszczeniem struktury włókien. Mr. ZIGGI znajduje zastosowanie nie tylko w domowych warunkach – walczy z drobnoustrojami także tam, gdzie występuje ich znacznie więcej. Dzięki temu możemy być pewni, że nie jesteśmy narażeni na działanie grzybów, bakterii i alergenów.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej artykułów i porad

Pranie syntetyczne - co to jest i na czym polega syntetyczne pranie?
Praie ręczne, jak prać ręcznie. Jak zrobić pranie ręczne
Jak usunąć wosk z ubrania?
Zafarbowane ubrania, jak odbarwić zafarbowane ubrania?
Pranie czapki z daszkiem w pralce