Mr. ZIGGI White – idealnie białe pranie

Białe pranie z Mr. ZIGGI - jak prać białe koszule

Autor: Mr. ZIGGI
Dodano: 20 listopada 2019

W bieli każdemu ładnie – o ile mowa o jej śnieżnym, a nie poszarzałym czy pożółkłym odcieniu. Jak zrobić białe pranie, by skutecznie usunąć zabrudzenia, nie niszcząc przy tym ubrań? Jeśli nie wiesz, jak prać białe rzeczy, oto garść wskazówek dla Ciebie!

Z tego artykułu dowiesz się:

Jak prać białe koszule, aby nie stracić ulubionego ubrania?

Pfff, co może być takiego trudnego w tym, by dobrze zrobić białe pranie? Wrzucam do pralki, sypię proszek, i już”. Czy choć raz zdarzyło Ci się tak pomyśleć?  Okazuje się, że w gruncie rzeczy to nie taka prosta sprawa. Ale jeśli nie wierzysz nam na słowo, przytoczmy historię z białą koszulą w roli głównej, która z pewnością przydarzyła się każdemu z nas.

Wreszcie udało Ci się ją znaleźć – elegancką, białą koszulę, z której jesteś dumny i która pasuje do pracy, na specjalne okazje i nie tylko. Po pierwszym i drugim praniu wszystko wyglądało normalnie. Po trzecim i czwartym koszula jakby straciła swój blask. Po dziesiątym była już tak poszarzała, że nadawała się jedynie do wyrzucenia. Po czym kupiłeś nową i historia zatoczyła koło.

A wszystko mogłoby zakończyć się happy endem i koszula mogłaby „żyć długo i szczęśliwie” – jeśli prałbyś ją w odpowiedni sposób. Zobacz, jak prać białe koszule i inne białe rzeczy!

Jak prać białe koszule - jak zrobić białe pranie

Jak prać białe rzeczy – na co zwrócić uwagę?

Wydaje Ci się, że robisz wszystko tak, jak trzeba zrobić białe pranie, jednak białe ubrania i tak żółkną lub szarzeją? Gdy robisz białe pranie, zwróć uwagę na następujące kwestie:

  • segregowanie prania – wrzucając do pralki nieposegregowane pranie, możesz być prawie pewien tego, że coś zafarbuje, i to nawet wtedy, gdy są to ubrania wysokiej jakości. O ile pranie rzeczy kolorowych i czarnych ujdzie Ci płazem, o tyle w przypadku bieli może się to skończyć katastrofą,
  • temperatura prania – białym ubraniom z zasady nie sprzyja temperatura wyższa niż 40ºC. Dlaczego? Otóż praktyka wskazuje, że zbyt wysoka temperatura powoduje, że białe tkaniny szarzeją lub żółkną. Stosując środki Mr. ZIGGI White unikniesz problemu, bo doskonale piorą i dezynfekują już w 40 stopniach (aby idealnie dobrać temperaturę do tkaniny, sprawdź oznaczenia prania na ubraniach,
  • odpowiedni detergent – środki do prania białych tkanin zawierają składniki mające na celu podtrzymanie bieli, których nie znajdziesz w proszkach do prania koloru czy czerni.
Hipoalergiczny i dezynfekujący proszek Mr. ZIGGI 5 kg Color
Dezynfekujący proszek do prania Mr. ZIGGI 2,55 kg Color
Dezynfekujący proszek proszek Mr. ZIGGI 500 g Color

Proszek do prania Mr. ZIGGI Color 5 kg – 70 prań – 50 dezynfekcji

Proszek do prania Mr. ZIGGI Color 2,5 kg – 35 prań – 25 dezynfekcji

Proszek do prania Mr. ZIGGI Color 500 g – 7 prań – 5 dezynfekcji

WARTO WIEDZIEĆ
W odróżnieniu od wybielaczy chlorowych, tlenowe są całkowicie bezpieczne zarówno dla skóry człowieka, jak i dla środowiska naturalnego.

Jak prać białe koszule

Białe pranie – jak działa Mr. ZIGGI?

Dlaczego to właśnie środki dezynfekujące do prania Mr. ZIGGI WHITE są najlepszym wyborem, jeśli chcesz cieszyć się śnieżnie białymi, idealnie czystymi ubraniami przez długi czas? Ich skuteczność jest efektem zastosowania specjalnie dobranych składników aktywnych, wśród których warto wymienić w szczególności:

  • niejonowe środki powierzchniowo-czynne – doskonale emulgują brud, dzięki czemu jego usunięcie jest prostsze,
  • związki wybielające na bazie tlenu – tutaj są to głównie nadtlenek wodoru, znany ze swojej wysokiej skuteczności w walce z drobnoustrojami, oraz TAED, który sprawia, że działanie wybielające jest możliwe nawet w niskiej temperaturze,
  • rozjaśniacze optyczne – to dzięki nim tkanina wygląda na jeszcze bielszą niż w rzeczywistości.

Sprawdź, dlaczego dezynfekujący proszek do prania Mr. ZIGGI jest wart zaufania!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej artykułów i porad

Pranie syntetyczne - co to jest i na czym polega syntetyczne pranie?
Praie ręczne, jak prać ręcznie. Jak zrobić pranie ręczne
Jak usunąć wosk z ubrania?
Zafarbowane ubrania, jak odbarwić zafarbowane ubrania?
Pranie czapki z daszkiem w pralce