Ochrona środowiska z Mr. ZIGGI – wpływ detergentów na środowisko

Ochrona środowiska z Mr. ZIGGI - fosforany w proszkach do prania

Autor: Mr. ZIGGI
Dodano: 2 grudnia 2019

Szukasz sposobów, by zredukować negatywny wpływ na środowisko? Zastanawiasz się, jakie właściwości mają fosforany w proszkach do prania? Wybierz środki Mr. ZIGGI, dzięki którym ochrona środowiska jest dużo łatwiejsza! Mają bezpieczny skład, łatwe do przetworzenia opakowania i proekologiczną produkcję – te cechy sprawiają, że Mr. ZIGGI jest w czołówce przyjaznych środowisku detergentów.

Z tego artykułu dowiesz się:

Produkcja Mr. ZIGGI – wpływ detergentów na środowisko

Środki marki Mr. ZIGGI produkuje się z troską o środowisko naturalne. Powstają w całości w Polsce, w zakładach Clovin S.A. w Czyżewie, w województwie podlaskim. Dlaczego to dla nas tak ważne? Produkcja w lokalnej fabryce oznacza krótszy transport, a co za tym idzie – mniejszą emisję CO2, niż gdybyśmy nasze produkty wytwarzali za granicą.

Firma Clovin S.A. stale pracuje nad tym, by udoskonalać proces produkcyjny i zmniejszać jego wpływ na środowisko. Aby chronić piękną podlaską przyrodę, zakład buduje własny system odzysku i oczyszczania wody przemysłowej, którego uruchomienie planowane jest w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Dzięki temu ze ścieków przemysłowych odzyskiwana będzie woda i wykorzystywana ponownie.

Innowacyjne metody produkcyjne pozwalają zmniejszyć zużycie prądu podczas produkcji nawet o 70%. Dodatkowo dzięki własnym panelom fotowoltaicznym nawet 50% niezbędnej energii zakład pozyskuje ze słońca. W ten sposób powstają prawdziwe proszki ekologiczne!

Fosforany w proszkach do prania 

Również skład środków piorących Mr. ZIGGI został opracowany z myślą o środowisku naturalnym. Nasze produkty mają w pełni biodegradowalną, proekologiczną formułę. Co ważne, można używać ich także wtedy, gdy korzystasz z przydomowej oczyszczalni. Nie zawierają fosforanów i zeolitów – szkodliwych dla przyrody substancji chemicznych, których używa się powszechnie w proszkach do prania.

Czym są fosforany i zeolity i jaki mają wpływ na środowisko? Składniki te skutecznie zmiękczają wodę, lecz kiedy trafią w postaci ścieków do rzek i jezior, mogą wywołać prawdziwe spustoszenie.

Nadmiar fosforu sprawia, że w zbiorniku wodnym gwałtownie rozwijają się glony (np. sinice), co w efekcie powoduje niedobór tlenu i wymieranie wszelkich organizmów żywych. Zeolity z kolei, choć są uważane za ekologiczny zamiennik dla fosforanów, mogą tworzyć na dnie rzek nierozpuszczalny osad.

Fosforany w proszku do prania a alergie
Dzięki temu, że w składzie środków do prania Mr. ZIGGI nie ma szkodliwych dla środowiska substancji, są one też bezpieczniejsze dla ludzi. Detergenty bez zeolitów znacznie lepiej wypłukują się z tkanin, dlatego nie stwarzają ryzyka podrażnień, są odpowiednie dla osób z alergiami i chorobami układu oddechowego.

Hipoalergiczny i dezynfekujący proszek Mr. ZIGGI 5 kg Color
Dezynfekujący proszek do prania Mr. ZIGGI 2,55 kg Color
Dezynfekujący proszek proszek Mr. ZIGGI 500 g Color

Proszek do prania Mr. ZIGGI Color 5 kg – 70 prań – 50 dezynfekcji

Proszek do prania Mr. ZIGGI Color 2,5 kg – 35 prań – 25 dezynfekcji

Proszek do prania Mr. ZIGGI Color 500 g – 7 prań – 5 dezynfekcji

Wpływ detergentów na środowisko – opakowania

Jeśli troszczysz się o środowisko naturalne, Twoim celem powinno być zmniejszenie ilości plastikowych odpadów. Dlatego dbamy o to, by opakowania produktów Mr. ZIGGI były jak najmniej obciążające dla przyrody, a jednocześnie wygodne w użytkowaniu.

Dezynfekujące proszki do prania Mr. ZIGGI są zapakowane w wysoce biodegradowalny karton, który w 100% nadaje się do recyklingu. Został on wykonany w dużej części z powtórnie przetworzonych materiałów. Wewnątrz pudełka znajduje się cienka, ekologiczna folia PE, która pochodzi w 100% z recyklingu i jest odpowiednia do ponownego przetworzenia.

Ekologiczna butelka, w której znajduje się płyn dezynfekujący do prania Mr. ZIGGI, jest natomiast wykonana w 60% z ponownie przetworzonych surowców, a całe opakowanie nadaje się do recyklingu.

Szukasz sposobu na skuteczne pranie przyjazne środowisku? Sprawdź środki dezynfekujące do prania Mr. ZIGGI!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej artykułów i porad

Pranie syntetyczne - co to jest i na czym polega syntetyczne pranie?
Praie ręczne, jak prać ręcznie. Jak zrobić pranie ręczne
Jak usunąć wosk z ubrania?
Zafarbowane ubrania, jak odbarwić zafarbowane ubrania?
Pranie czapki z daszkiem w pralce