Uniwersalny proszek do prania – jaki powinien być?

Proszek do prania uniwersalny

Autor: Mr. ZIGGI
Dodano: 19 lutego 2021

Dla wielu osób pranie wciąż kojarzy się z wieloma problemami. Mamy wątpliwości dotyczącego tego, w jakich warunkach powinniśmy wyprać poszczególne materiały, czy wyjęte z pralki ubrania nie będą podrażniać naszej skóry oraz jak prać, by pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń, w tym groźnych alergenów. Wybór właściwego środka piorącego na szczęście pozwoli nam pozbyć się tych trudności i uczynić pranie czymś naprawdę łatwym! Jaki zatem powinien być uniwersalny proszek do prania, by odpowiedzieć na wszystkie nasze wymagania i potrzeby? Tłumaczymy w artykule!

Z tego artykułu dowiesz się:

Uniwersalny proszek – dla kogo?

Jednym ze sposobów na znaczne ułatwienie prania jest postawienie na uniwersalny środek piorący. Taki, z którego będzie mógł skorzystać KAŻDY – alergik, dziecko, sportowiec, właściciel psa. Taki produkt powinien pozwalać na bezpieczne pranie różnych tkanin i kolorów. Wypierzemy z nim zarówno wełniany sweter, jak i poliestrowy koc. Nie jest łatwo znaleźć proszek do prania, który rzeczywiście odpowie na wszystkie nasze potrzeby i wymagania.

Skład uniwersalnego proszku do prania

Od tego, jakie substancje zawarte są w produkcie piorącym, zależy to, kto będzie mógł z niego korzystać. Skład uniwersalnego proszku do prania powinien być zatem dostosowany nawet do najwyższych wymagań. W grupie osób, które najgorzej reagują na działanie intensywnych substancji środków piorących, są alergicy, dzieci oraz posiadacze skóry skłonnej do podrażnień. Składniki proszku powinny być zatem dobrane tak, aby nie wywoływać u nich nieprzyjemnych reakcji organizmu. Pozwala na to hipoalergiczny skład środków piorących, czyli wolny od substancji uczulających i podrażniających. Wśród nich szczególnie niebezpieczne są składniki odpowiedzialne za kompozycje zapachowe. Potrafią się one utrzymywać w powietrzu jeszcze przez długi czas po wyczerpaniu opakowania proszku do prania. Hipoalergiczny środek piorący zawiera jedynie przebadane, bezpieczne, delikatnie działające substancje. Kontakt produktu ze skórą nie będzie wiązał się z ryzykiem wystąpienia objawów alergii czy reakcji skórnej. W przypadku, gdy proszek nie zostanie dokładnie wypłukany podczas prania (dzieje się tak między innymi, gdy przedozujemy produkt), antyalergiczny środek nie będzie stanowił zagrożenia. To doskonałe wyjście dla wszystkich, którym zależy na bezpieczeństwie skóry.

Proszek uniwersalny - skład hipoalergiczny

Bezpieczna dezynfekcja z uniwersalnym proszkiem do prania

Zaczęliśmy zwracać coraz większą uwagę na dezynfekcję, w tym dezynfekcję ubrań i innych materiałów. Możemy przeprowadzić ją na różne sposoby. Jedną z opcji jest dezynfekcja termiczna, czyli oparta na działaniu bardzo wysokich temperatur (nawet 90 stopni Celsjusza) – jest to jednak niekorzystne dla pranych materiałów. Takie warunki wpływają negatywnie na jakość włókien, przez co ubrania szybciej się niszczą. Inną opcją są profesjonalne produkty do dezynfekcji. Niestety, opierają się one na działaniu bardzo silnych substancji, które z kolei zagrażają naszej skórze. Optymalnym wyjściem jest więc proszek do prania o działaniu piorąco-dezynfekującym, który pozwoli na dokładne oczyszczenie prania w znacznie niższej temperaturze. W ten sposób zadbamy zarówno o tkaniny, jak i o bezpieczeństwo naszej skóry. Proszek, który pozwala na dezynfekcję już podczas standardowego prania w 40 stopniach Celsjusza, jest doskonałym wyborem. Dzięki niemu zdezynfekujemy także delikatniejsze materiały, na przykład ręczniki – będziemy mogli wyciągnąć je z pralki czyste i w świetnym stanie. Połączenie cech proszku hipoalergicznego z działaniem dezynfekującym czyni produkt uniwersalnym i stworzonym dla każdego.

Skoncentrowana formuła – wydajny uniwersalny proszek do prania

Aby móc w pełni korzystać z wszystkich zalet uniwersalnego proszku do prania, należy zwrócić uwagę na to, czy posiada on skoncentrowaną formułę. Wiąże się to ze zdecydowanie lepszą skutecznością, a także zwiększoną wydajnością. Do wykonania standardowego prania będziemy potrzebować dużo mniejszej dozy produktu. W ten sposób zwykłe opakowanie proszku do prania wystarczy nam na naprawdę długo.

Hipoalergiczny i dezynfekujący proszek Mr. ZIGGI 5 kg Color
Dezynfekujący proszek do prania Mr. ZIGGI 2,55 kg Color
Dezynfekujący proszek proszek Mr. ZIGGI 500 g Color

Proszek do prania Mr. ZIGGI Color 5 kg – 70 prań – 50 dezynfekcji

Proszek do prania Mr. ZIGGI Color 2,5 kg – 35 prań – 25 dezynfekcji

Proszek do prania Mr. ZIGGI Color 500 g – 7 prań – 5 dezynfekcji

Ekonomiczny proszek uniwersalny

Wydajność proszku do prania czyni go także bardzo ekonomiczną opcją. Decydując się na taki uniwersalny środek, nie musimy się już martwić dużymi wydatkami na chemię gospodarczą. Nie będziemy już potrzebować kilku produktów przeznaczonych do prania poszczególnych materiałów, dezynfekujących czy hipoalergicznych. Jeden uniwersalny produkt zastąpi nam wiele innych, dzięki czemu zaoszczędzimy sporo pieniędzy, a także czasu – możemy zapomnieć o częstych zakupach i uzupełnianiu zapasów środków piorących.

Proszek uniwersalny do prania

Proszek uniwersalny a ekologia

Troska o środowisko naturalne staje się standardem. Środki piorące powinny być zatem bezpieczne dla naszej planety. Zwykłe produkty do prania są źródłem poważnych zanieczyszczeń środowiska naturalnego. To przede wszystkim wynik wykorzystywania do ich produkcji fosforanów i zeolitów, które nie są rozpuszczalne w wodzie. Tworzą osady na dnach rzek i jezior, poważnie zaburzając ekosystem wodny. Świadomi konsumenci powinni kierować się podczas zakupów również potrzebą ochrony środowiska naturalnego.

Mr. ZIGGI – czy to uniwersalny proszek piorący?

Okazuje się, że poszukiwania idealnego środka piorącego nie należą do najłatwiejszych. Z wielu dostępnych produktów wyróżnia się Mr. ZIGGI – ten innowacyjny proszek posiada cechy, które świadczą o jego uniwersalności.

  • Mr. ZIGGI ma antyalergiczny skład, bezpieczny dla wrażliwej skóry i dostosowany do wymagań alergików.
  • Środki nie tylko piorą, ale i dezynfekują – do tego w już w 40 stopniach, więc dezynfekcja materiałów nie wpłynie źle na ich jakość.
  • Formuła koncentratu sprawia, że wydajność Mr. ZIGGI jest znacznie większa niż w przypadku innych produktów. Mniejsza dawka to nawet dodatkowe 40 zrobionych prań!
  • W ofercie Mr. ZIGGI znajdziemy zarówno proszki, jak i płyny do prania dedykowane kolorowym i białym materiałom.
  • Produkcja Mr. ZIGGI jest przyjazna środowisku, więc nawet często wykonywane pranie nie przyczyni się do dużego zanieczyszczenia. W składzie nie znajdziemy fosforanów i zeolitów, a opakowania produktów są stworzone z surowców z recyklingu i same się do tego nadają. Stosując Mr. ZIGGI, nie zagrażamy ekosystemowi.

Proszek do prania uniwersalny - dla każdego

Uniwersalność środków piorących Mr. ZIGGI pozwala na skuteczne i bezpieczne pranie ręczników, pościeli, ubrań z różnych materiałów, butów czy bielizny termoaktywnej. Mogą korzystać z niego także alergicy, dzieci i posiadacze skłonnej do podrażnień skóry. Bez zmartwień będziemy mogli dezynfekować pranie, które nie zniszczy się pod wpływem wysokich temperatur i intensywnie działających substancji. W dobrej cenie kupimy środki piorące, które wystarczą nam na dużo więcej prań niż inne produkty o tej samej gramaturze.

Proszek uniwersalny – podsumowanie

Wysokiej jakości środek piorący o uniwersalnym działaniu sprawdzi się w każdym domu. Dzięki Mr. ZIGGI możemy spokojnie prać ubrania, ręczniki, pościele, delikatne materiały, odzież sportową, bieliznę termoaktywną, buty czy legowisko dla psa. Jeśli chcemy zaoszczędzić sporo pieniędzy, czasu i zmartwień dotyczących tego, czy na pewno dobieramy właściwy produkt do prania, postawmy na uniwersalny proszek Mr. ZIGGI!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej artykułów i porad

Pranie syntetyczne - co to jest i na czym polega syntetyczne pranie?
Praie ręczne, jak prać ręcznie. Jak zrobić pranie ręczne
Jak usunąć wosk z ubrania?
Zafarbowane ubrania, jak odbarwić zafarbowane ubrania?
Pranie czapki z daszkiem w pralce