Mr. ZIGGI – Zygmunt Chajzer wprowadza na rynek hipoalergiczny, proekologiczny i przystępny cenowo proszek do prania

Zygmunt Chajzer wprowadza na rynek proszek Mr. ZIGGI

• Twórcą i twarzą Mr. ZIGGI, nowej marki środków piorących,  jest Zygmunt Chajzer.

• Proszki Mr. ZIGGI są hipoalergiczne, zwalczają roztocza, grzyby i bakterie oraz nie zawierają szkodliwych dla środowiska fosforanów i zeolitów.

• Mr. ZIGGI wyróżnia się wydajnością i ceną, ustaloną na poziomie standardowych proszków.

• Mr. ZIGGI powstaje w zakładach polskiego producenta środków czystości Clovin SA. Wyłącznym dystrybutorem jest Europe Distribution Group Sp. z o.o.

Mr. ZIGGI to nowa marka środków piorących. Jej twórcą i ambasadorem jest Zygmunt Chajzer. Na początku do sprzedaży wejdzie hipoalergiczny proszek do prania, pozbawiony szkodliwych dla środowiska fosforanów i zeolitów. Do jego unikalnych cech należy zwalczanie bakterii, grzybów i roztoczy już przy praniu w 40 stopniach Celsjusza.

– Rynek środków piorących się zmienia. Klienci są coraz bardziej świadomi – mówi Zygmunt Chajzer, który z branżą środków piorących jest związany od 15 lat. – Oczekują nie tylko skutecznego prania, ale również tego, że środek piorący nie szkodzi ich zdrowiu, zwalcza czynniki mogące wywoływać negatywne skutki, np. alergie. Coraz częściej są świadomi szkodliwych skutków stosowania domowych środków dla środowiska naturalnego – dodaje Chajzer.

Mimo swoich dodatkowych właściwości w porównaniu ze standardowymi środkami piorącymi, produkty Mr. ZIGGI mają trafiać do jak najszerszego grona klientów, nie tylko do tych z zasobnymi portfelami. – Cenowo mieścimy się w średnim przedziale. Za nieduże pieniądze oferujemy znacznie więcej niż środki z tej samej półki cenowej – zaznacza Zygmunt Chajzer.

Na początku na rynku pojawią się proszki do prania w opakowaniach 500 g, 2,5 kg i 5 kg w wariantach do prania tkanin białych i kolorowych. Następnie dołączą do nich płyny do prania. Marka Mr. ZIGGI będzie stale zwiększać portfolio produktów.

– Plany mamy bardzo bogate. Kolejnym krokiem będą pastylki do prania. Skuteczne, przyjazne dla całej rodziny i proekologiczne – zapowiada Zygmunt Chajzer.

Mr. ZIGGI dezynfekuje już w 40 stopniach Celsjusza

Szacuje się, że już ok. 40% społeczeństwa w Polsce cierpi na różnego typu alergie. Choroby i infekcje układu oddechowego czy skóry są bardzo często wywoływane przez roztocza kurzu domowego, grzyby i bakterie.

Proszek Mr. ZIGGI jest hipoalergiczny. Standardowo proszki są poddawane tzw. testom płatkowym i koszulkowym. Mr. ZIGGI przeszedł pozytywnie te standardowe, jak również bardziej wymagające badania dermatologiczne pod kątem spełnienia wymogów stawianym wyrobom kosmetycznym.

Hipoalergiczność proszku Mr. ZIGGI polega na tym, że nie zawiera żadnych alergenów, mogących powodować uczulenia. Dużą rolę odgrywa także dezynfekcja, która zwalcza bezpośrednie przyczyn powstawania alergii, czyli roztocza, bakterie i grzyby. Inne środki piorące zwalczają tylko alergeny i nie zapewniają tak dobrego efektu hipoalergicznego.

Mr. ZIGGI jest jedynym na rynku monoproduktem piorącym, który ma tego typu właściwości dezynfekcyjne. Działa przy tym już w 40 stopniach Celsjusza. Innymi słowy, użytkownik nie musi dodawać do prania dodatkowych środków lub wyparzać prania w wysokiej temperaturze, narażając tym samym tkaniny na niszczenie. Wystarczy zwykłe pranie, aby zwalczyć roztocza, grzyby i bakterie. Ubrania i pościel będą miały przy tym neutralny, delikatny, a nie chemiczny zapach.

Właściwości produktów Mr. ZIGGI zostały potwierdzone przez liczące się w Europie instytuty i uczelnie oraz zaakceptowane przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Proekologiczny skład i przyjazna dla środowiska produkcja

Proszki Mr. ZIGGI nie zawierają fosforanów i zeolitów. Dlaczego jest to istotne?

Fosforany są wykorzystywane w zwykłych detergentach jako środek do zmiękczania wody. Jeżeli przedostaną się do rzeki czy jeziora, zaburzają wodny ekosystem, przyczyniając się do nadmiernego rozwoju glonów, szczególnie sinic. Duża populacja glonów powoduje, że w wodzie zaczyna brakować tlenu i inne organizmy żywe giną.

Zeolity miały stać się ekologicznym zastępstwem dla fosforanów. Niestety okazało się, że tworzą nierozpuszczalne osady na dnach rzek i jezior, doprowadzając do ich zabetonowania i wymierania.

Dzięki temu, że Mr. ZIGGI nie zawiera tych substancji chemicznych, nie działa negatywnie na środowisko jak inne proszki. Co więcej, zeolity, jeśli nie zostaną dobrze wypłukane, mogą wpływać drażniąco na skórę. W przypadku Mr. ZIGGI nie ma takiego ryzyka.

Nie tylko skład sprawia, że proszki Mr. ZIGGI są proekologiczne. Środki dezynfekujące do prania wprowadzane na rynek przez Zygmunta Chajzera są wytwarzane tzw. metodą suchą. Ten sposób produkcji pozwala zużyć nawet 70% mniej energii w porównaniu do metody mokrej, stosowanej przez większość producentów środków piorących.

Ponadto, zakład Clovin SA, który odpowiada za produkcję produktów Mr. ZIGGI, nawet 50% energii czerpie z paneli fotowoltaicznych. Wdrażany jest też system zamkniętego obiegu wody technologicznej.

Ekologiczne jest też samo opakowanie proszku Mr. ZIGGI. Materiał w ponad 60% pochodzi z recyklingu, a pudełko w 100% nadaje się do powtórnego przetworzenia.

Skuteczne i wydajne pranie

Specjalne właściwości hipoalergiczne, dezynfekcyjne i proekologiczne nie mają wpływu na skuteczność proszków Mr. ZIGGI. W Mr. ZIGGI można prać już w 20 stopniach Celsjusza. Proszki usuwają nawet uporczywe plamy. Mr. ZIGGI ma skład, który chroni tkaniny kolorowe. Aktywny tlen sprawia z kolei, że białe tkaniny już po pierwszym praniu odzyskują świeżość.

Proszki Mr. ZIGGI całkowicie rozpuszczają się w wodzie. Nie zostawiają smug i osadów na tkaninach. Dzięki temu ubrania dłużej wyglądają jak nowe.

Metoda produkcji sprawia, że proszek Mr. ZIGGI ma większy ciężar nasypowy w porównaniu do standardowych proszków. Oznacza to, że w opakowaniu Mr. ZIGGI jest dwa razy więcej proszku.

Mr. ZIGGI wystarczy na dłużej w porównaniu do innych produktów. Wystarczy 71,4 g żeby skutecznie wyprać 4,5 kg ubrań czy pościeli. Międzynarodowe Stowarzyszenia Mydła, Detergentów i Środków Czystości zaleca dozowanie na poziomie 75 g/4,5 kg, ale część producentów dalej wymaga, aby wsypywać do pralki 100 g lub więcej proszku.

Polska marka, polska produkcja

Zygmunt Chajzer, szukając partnera do stworzeni marki Mr. ZIGGI, brał pod uwagę kilka czynników. –Poszukując na rynku produktu hipoalergicznego i proekologicznego trafiłem na firmę Clovin SA z Czyżewa. Okazało się, że Clovin w swoich laboratoriach od pewnego czasu pracował nad taką właśnie formułą środków piorących. Nadawaliśmy na tych samych falach. Szybko doszliśmy do porozumienia i tak powstała marka Mr. ZIGGI.

– Zależało mi na współpracy z firmą polską. Wiem, że potrafimy robić dobre rzeczy w dobrych cenach. Clovin ma swoją siedzibę w Czyżewie, na Podlasiu. W jednym z najmniej zanieczyszczonych regionów Polski. Właściciele firmy bardzo dbają o to, a by zachować ten stan – dodaje Zygmunt Chajzer.

Wyłącznym dystrybutorem produktów Mr. ZIGGI jest Europe Distribution Group Sp. z o.o. – Podjęcie współpracy z Zygmuntem Chajzerem w kwestii marki Mr. ZIGGI bardzo dobrze wpisuje się w naszą politykę. Dla Europe Distribution Group istotnym czynnikiem jest społeczna odpowiedzialność biznesu – mówi Krzysztof Górny, Prezes Zarządu Europe Distribution Group Sp. z o.o.

– Wprowadzenie do naszej oferty marki Mr. ZIGGI przyczynia się do zrównoważonego rozwoju i poprawy stanu zdrowia społeczeństwa. Równocześnie Mr. ZIGGI to linia produktów bardzo na czasie, uwzględniająca oczekiwania nowoczesnego i świadomego konsumenta. We współpracy widzimy też szereg innych zalet. Marka Mr. ZIGGI zwiększa naszą konkurencyjność, umacnia nasz pozytywny wizerunek i pozwoli zwiększyć lojalność naszych klientów – dodaje Krzysztof Górny.

Dostępność

Produkty Mr. ZIGGI na początku będą dostępne w poniższych punktach sprzedaży online:
Mr-ZIGGI.pl
https://www.facebook.com/Mr.ZIGGI
http://instagram.com/mrziggiofficial
Eurochemia.com

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania dotyczące marki Mr. ZIGGI, zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem press roomu.